12 lihtsat nippi, et sel sügisel ideaalkaalu jõuda

Sügis on hea aeg teha oma elus muudatusi, millest oled kaua unistanud. Just nüüd on akud täis laetud ning parim aeg ka neile, kes soovivad vabaneda ülekilodest ja muuta oma elustiili aktiivsemaks. Kuidas leida ja hoida motivatsiooni ning milliseid toitumisalaseid nippe sel sügisel kasutada, õpetab Reztart toitumisnõustaja Teele Teder.

Saa endast võitu! Tihti jääb edukas kaalulangus selle taha, et inimesel pole endasse usku. Kui sul on mõni “keelatud” toit, millest sa ei suuda kuidagi loobuda, siis pane see toit endale terveks päevaks lauale ja proovi seda mitte süüa. Kui sellega hakkama saad, siis oled korda saatnud midagi enneolematut, mis annab jõudu edaspidi ahvatlustele ära öelda. Oled siis nagu isude taltsutamise maailmameister või ultramaratoonar!

Liitu õige infoväljaga. Kui suhtled vaid inimestega, kelle jaoks on tavaline süüa rämpstoitu ja õhtud läbi diivanil logeleda, on raske ennast püsivalt motiveerituna hoida. Hakka parem sotsiaalmeedias jälgima tervisliku toitumise ja liikumise lehti. Las tervislikust ja aktiivsest eluviisist saada uus normaalsus. Võib arvata, et nakatad sellega hiljem ka teisi.

Ära tee trenni selleks, et alla võtta. Naudi trennist ja enda liigutamisest saadavaid positiivseid emotsioone. Kui teed trenni lihtsalt selleks, et kaalu kaotada, tundub see kohustusena ega ole kuigi jätkusuutlik. Võta hetk pärast trenni ja tunneta, kui hästi sa ennast võrreldes varasemaga tunned. Sellel hetkel su keha tänab sind.

Kiri iseendale. Kui oled oma motivatsiooni tipul (näiteks just praegu), kirjuta endale kiri. Pane kirja kõik põhjused, miks tahad ideaalkaalu saavutada, ka kõige väiksemad, sest ainult sina tead detailsuseni, mis on sinu käivitajad. Kui laiskus uuesti peale kipub, loe kiri taas läbi ja motivatsioon on tagasi.

Liiga suured kogused! Üks põhiviga, mida kaalulangetamisel tehakse, on liiga suurte koguste söömine. Koguste loomulikul moel normaliseerimiseks kasuta enne põhitoidukordi Reztart FIT joogisegu. Parima tulemuse saavutamiseks tee kuur, näiteks 2 nädalat kuni 1 kuu või olenevalt vajadusest pikemalt, kus pool tundi enne põhitoidukorda jood ära ühe Reztart FIT joogisegu. Nii lihtne ongi! Reztart aitab sul vähem süüa, annab suures koguses kvaliteetised looduslikke toitaineid ning aitab kaasa veresuhkru taseme tasakaalustamisele. Need on peamised eduka kaalulangetuse võtmesõnad.

Hinda oma isud ära! Mõte midagi süüa tuleb pähe üsna tihti, kas pole? Sellistel hetkedel oleme harjunud isule kohe reageerima – sellele järgi andma. Aga proovi analüüsida, millal sul tekib tavaliselt mõte midagi näksida – kas siis, kui oled näiteks ühe asja lõpetanud ja ei taha veel järgmisega alustada, kas siis kui soovid ennast premeerida või hoopis siis, kui on igav? Sellistel hetkedel on parim asuda nn analüüsivaks kõrvalseisjaks. Teine moodus isude ohjeldamiseks on oma isu ära hinnata – üks on see, et sa ei taha seda piimašokolaadi, kümme aga, et sinuga on lõpp, kui seda ei saa. Mitu punkti su isu tavaliselt on? Ma pakun, et kuskil 6,5- sellisel juhul on see ju väike asi, millele ei tasu liigselt tähelepanu pöörata.

Ära jäta toitumist juhuse hooleks! Toitumine on kaalulangetuse puhul kõige tähtsam, seepärast planeeri oma toidukordi. Mõtle juba eelmisel õhtul, milliseks kujuneb sinu järgmine päev – kas sa saad normaalsel ajal lõunat süüa ning mitut vahepala vajad. Proovi süüa iga kolme tunni tagant ning tee vähemalt kaks vahepala päevas.

Unusta stress ja lase lõdvaks! Kui muidu on organismi peaülesanne ainevahetus, siis stressi puhul jääb see teisejärguliseks. Seedimine muutub aeglaseks ja ebatõhusaks, sest keha on valmis hoopis võitlema või põgenema. Pikaajalise stressi tagajärjeks võib olla maomahla madal või ülikõrge tase ning pankreaseensüümide puudlikkus, samuti kõrgenenud veresuhkrutase. Seega: lõdvestunud seisud on ülioluline. Oluline on teada, et kaalulangetus ei pruugi üldse olla raske teekond, vaid üks nauditavamaid kogemusi, sest saad endale tänu parematele valikutele rohkem energiat, positiivsust ning rahulolu. Lisaks teevad sinu jaoks teekonna tunduvalt kergemaks Reztart FIT joogisegud ja batoonid.

Kui sul pole aega trenni minna, siis mõtle, et trennist naastes on sul palju rohkem energiat ning asjad saavad kiiremini ja paremini tehtud. Juba pooletunnine jooks või jalutuskäik annab sulle palju energiat ja positiivsust juurde.

Kiudainete põud. Tihti jäävad kaalueesmärgid saavutamata just kiudainete puuduse pärast. Neid leidub täisteratoodetes, köögiviljades (eriti kaunviljades) ja puuviljades, aga ka pähklites. Päevane vajadus on olenevalt vanusest 25-35 grammi. Näiteks üks viil täisteraleiba annab keskmiselt 3 grammi kiudaineid. Tänapäeva toitumisstiilide juures saadakse tihti vaid pool vajaminevast kogusest. Aga ka siinkohal aitab Reztart FIT joogisegu välja. Piisava kiudainete koguse kättesaamisel tunned, kuidas isusid jääb järjest vähemaks ning ka toidukogused muutuvad automaatselt väiksemaks ja kõht on kauem täis.

Kui juhtudki patustama, siis ära liiga palju põe. Arvesta, et sellel päeval sa oma eesmärgile lähemale ei liikunud ning tee nii, et see homme ei korduks, aga ära ennast sellepärast hukka mõista.

  • Reztart FIT on  arstide poolt väljatöötatud kiudaine- ja valgurikas funktsionaalne toit, mis sisaldab väga palju organismile igapäevaselt vajalikke looduslikke toitaineid, sh valku, kiudaineid, oomega-rasvhappeid.
  • Reztart FIT aitab kaasa tervisliku kehakaalu saavutamisele
  • Reztart FIT aitab sul vähem süüa, kuid annab sulle kätte vajalikud toitained, mis tagavad hea energiataseme ja vitaalsuse.
  • Reztart FIT hoiab magusaisu kontrolli all;
  • Reztarti positiivne mõju organismile on teadusuuringutega tõestatud;