Teaduslikult tõestatud: nii toetad enda ja lapse ajutööd

Nii kooli-, kui tööperioodil tuleb abiks, kui oskad oma ajutegevust toetada.  Reztart tooted ei aita mitte ainult üleliigset kaalu langetada ja tervislikku kehakaalu säilitada, vaid toetavad ka ajutööd. See on teaduslikult tõestatud.

Ajutööd ja keskendumist pärsib pidevalt kõikuv veresuhkur. See põhjustab keskendumisprobleeme, ärrituvust ja rahutust, aga mõistagi ka üleliigsete kilode kogunemist ja mittevajalikke isusid. Kui aga soovid, et pikad töö- või koolipäevad oleksid maksimaalselt tulemuslikud, siis peaks veresuhkur olema võimalikult stabiilne. Selleks tuleks eelistada madala glükeemilise koormusega toite. Reztart joogisegud ja batoonid on sellised ning lisaks toetavad nad ajutööd ka vajalike mikroelementidega.

Rootsis Eslövis, viidi Reztart toodetega 10–11-aastaste õpilaste hulgas läbi teadusuuring. Uuringu teostamiseks anti õpilastele Reztart joogisegu ja batoone.  Neist esimest koolipäeva alguses, kodus söödud hommikusöögile lisaks ning batooni (0,5 batooni) 1-2 tundi pärast tavapärast koolilõunat.  Mõju hindamiseks tegid õpilased lugemis-matemaatilist teste, kus tuli 20- minuti jooksul vastata kolmekümnele erinevale küsimusele. Teste tehti kokku kolmel korral ehk iga kolme nädala tagant. Iga kord olid testil erinevad küsimused.

Esimesed kolm nädalat olid nii A- kui B- grupp ilma Reztart toodeteta ning tegid ära esimese lugemis-matemaatilist testi. Seejärel alustas A- grupp kolmenädalast Reztart toodete tarbimist ning peale selle perioodi lõppu tegid kõik uue testi. Peale seda lõpetas A- grupp Reztart toodete söömise ning algust tegi B-grupp. Peale kolme nädalast perioodi tegid kõik kolmanda testi.

A-rühma õpilased tegid Reztart toodete söömisel vähem vigu võrreldes sellega kui nad selle söömise lõpetasid. Kui nad lõpetasid Reztart toodete regulaarse tarbimise, suurenes ka vigade arv.  B-rühma õpilased, kes sõid Reztart tooteid kolmel nädalal, saavutasid parima tulemuse pärast 3-nädalast Reztart söömist. Huvitava faktina võib uuringust välja tuua ka asjaolu, et enim paranesid nende õpilaste tulemused, kelle hinded olid varem võrreldes teiste õpilastega kõige halvemad.

Uuringus osalenud õpilaste poolt kõige tavapärasem tähelepanek oli, et Reztart tooteid tarbides kadus neil pärastlõunane väsimus. Ka õpetajatelt ning lastevanematelt küsiti tagasisidet. Õpetajad märkasid, et Reztart tooteid tarbinud õpilased olid tundides rahulikumad ning rohkem keskendunud. Ka üldine käitumine klassiruumis muutus Reztart toodete tarbimise perioodil normaalsest paremaks. 30% lastevanematest märkas samuti oma lastel positiivseid muutusi.  Kõige tavalisemad tähelepanekud olid: väiksem magusavajadus, vähem otse külmikust söömist, parem isu, parem tuju, väiksem ärrituvuse tase, vähem pärastlõunast väsimust, rohkem energilisust ja erksust.

Tutvu ka teiste Reztart toodetega läbiviidud teadusuuringutega SIIT