Reztart suvise väljakutse vahekokkuvõtte ehk kes saab komplimente ning kelle isud on teinud läbi totaalse muutmise?

Reztart suvine väljakutse kestab veel napp kuu aega. Selleks, et teada saada, kuidas neil läheb, küsisime reztartijatelt kolm küsimust.

 1. Mis on seoses projektiga kõige raskem olnud, mis kõige kergem?
 2. Mis on muutunud?
 3. Mida oled projektist siiani õppinud?

Karin (51)

 1. Rasket pole midagi olnud, kuna olen ka enne neid tooteid tarvitanud. Kõige kergem on segu valmistamine. See käib väga ruttu.
 2. Muutunud on see, et suudan peale segu joomist pool tundi oodata, enne kui sööma hakkan.
 3. Olen õppinud seda, et ükski segu üksinda ei aita kaalust alla võtta, kui ise ei suuda korrigeerida oma söömist.

Gelis (26)

 1. Kõige raskem on projektiga seoses olnud uue eluviisiga kohanemine ja selle järgimine. Just rutiini mõttes. Kuid ajaga on muutunud see järjest kergemaks ning teen juba teadlikult paremaid ja tervislikumaid valikuid. Kõige kergem on olnud tervislikumate toitude valmistamine ja retseptide leidmine. Need avastushetked, kui palju häid ja lihtsaid tervislikke retsepte on olemas ja ka söögikohti, kus on kaloraaž kirjas, on olnud lihtsalt hämmastavad ja väga positiivsed.
 2. Muutunud on kindlasti minu söögilaud, enesetunne ja tahtmine olla parem versioon iseendast. Muutunud on ostuharjumused ja toidukorvi kui ka taldrikul oleva toidu värv. Muutunud on ka minu tellimused väljas süües. Tühi kõht ei võrdu suure rasvase praega, sest kõhu saab täis ka vähema ja tervislikumaga.
 3. Olen õppinud tegema paremaid ja tervislikumaid valikuid. Nagu ka eelmises punktis öeldud, siis nüüd olen õppinud, et ma ei pea tellima suurt praadi, et kõhtu täis saada. Enam pole liiga suurtest toidukogustest halb olla. Olen õppinud sööma vähem, aga kvaliteetsemat ja toitainerikkamat toitu.

Reet (49)

 1. Olen vist oma loomult nii lojaalne, et ega kergekäeliselt ühestki kilost, olgugi üleliigsetest, ikkagi lahti ei lase. Alustuseks tuleb ju ikka halvad uudised ära rääkida. Nii on – kaalunumbrites on kõikumised suhteliselt märkamatud. Kiloke on kindlasti kergem olla, aga püstitatud miinus 3 kiloni on veel minna. Kontrollisin vahepeal isegi, kas ehk kaalul patareid tühjad… no ei olnud! Ehk siis joon kenasti 3 korda päevas enne põhitoidukorda segusid, nende maitse on väga omaseks saanud ja kui ka toidukorraks aega ega isu pole – saab segujoogist mõnusa enesetunde! Kuna projekti eesmärk ei olnud väga drastiliselt kohe oma menüüd muuta, pigem on see kaasnev positiivne lisaväärtus, et kui juba midagi uut proovid, siis oled ka vastuvõtlikum muude harjumuste korrigeerimiseks.  
  Nüüd siis aga heade uudiste juurde: kõhule kogunenud pehme kõhu-“lihasekene” on silmnähtavalt vähenenud. Energiatase on kindlasti kordades kõrgem, sest mitmed käsilolevad projektid suisa lendavad käes. Õppinud olen, et ahvatleva saiakese võib pooleks lõigata ja kui ikka veel magusa järele isutab, võtan juba ampsukese Reztart batoonist. Minu suured lemmikud on šokolaadi ja vaarika maitselised batoonid.
 2. Komplimente olen juba ka saanud- et oooo, Reztart on Sulle hästi mõjunud! Tühja siis sellest paigalenaelutatud kaalunumbrist…? Ja olgem ausad, need va avarad, lendlevad kleidid on ju suvel kõige mugavamad, eksole?!
 3. Tagant järele võingi öelda, et alustuseks oleks lisaks kaalumisele võinud ka võtta enda strateegilised mõõdud. Kuna aga kuuke veel minna, siis panin kirja hetke seisu, ootan põnevusega, kas septembris on excelis ka nihkumisi toimunud. Kõige keerulisem on jätkuvalt regulaarsetes toidukordades püsimine, eriti nüüd suvel, kus elutempo on spontaanne ja söömine pigem ununema kipub.

Maris (35)

 1. Minu jaoks ei ole midagi rasket olnud. Olen eelnevalt päris hea toidukordade planeerija olnud, võibolla sellepärast ei ole mul probleemi olnud ette mõelda, millal ma oma joogisegu peaksin ära jooma. Tegelikult mu keha annab ise märku, et kõht on tühi ning aeg on enne söögikorda oma shake ära juua.
 2. Kõige suurem muutus on muidugi magusaisu vähenemine, mis oli ka minu programmis osalemise eesmärk. Teine oluline asi on see, et mu toidukogused on vähenenud. Varem sõin sama palju kui mu elukaaslane, kuid nüüd ei jaksa ma temaga enam sammu pidada.
 3. Õppinud olen seda, et elu ei koosne ainult suhkrust.

Eva (30)

 1. Kõige raskem on olnud jälgida, et ikkagi tarbiksin kolm joogisegu päevas. Näiteks kui olen kuskil külas ja aeg on Reztarti juua, aga ma olen joogisegu hoopis koju unustanud.
 2. Minu toidukogused on vähenenud, samuti toitun nüüd palju teadlikumalt.
 3. Ma pole kunagi suutnud jälgida sama kaua toitumiskavasid või pidada dieete, kui olen nüüd suutnud tarbida Reztarti.

Monika (35)

 1. Rasket selle projekti juures pole tegelikult mitte midagi, ainuke asi, mis natuke segab korraliku rutiini järgimist on võibolla see, et juulikuu oli projektis sees.  Minu jaoks tähendab see väga aktiivset puhkamist, erinevaid sündmusi ja perega ringi rändamist. Vahel juhtus, et söögiajad nihkusid. Kerge on muidugi see, et joogisegu valmistamiseks ei ole vaja sooja vett ega kööki ja see käib kiirelt.
 2. Minu jaoks on muutunud see, et ma vist tõepoolest ei suuda enam “õgida”, pole nagu isu. Magusale mõtlen ilmselt ka juba veidi vähem. Saan öelda ka seda, et üleüldine söögiisu on vähenenud.
 3. Olen projektist õppinud seda, et kui seada endale eesmärgid ja need kirja panna ning asetada nähtavale kohale, siis on lihtsam edu saavutada. Minul näiteks on mõned fraasid külmkapi peal, ma pole neid ise välja mõelnud, aga näiteks vitamiini tellides sain kaasa pisikese paberi, kus on kirjas “Ma olen otsustanud olla õnnelik, sest see on minu tervisele kasulik” või üks teine kaardike, kus on kirjas “Edu saavutamise võti peitub alustamises”. Mina suudan need laused endale seostada toitumisega ja nad tõesti on mulle abiks.

Anu (55)

 1. Kõige raskem on olnud tekitada toitumisega seotud rutiine.
 2. Ma ei tahagi enam nii palju süüa ja joogisegud on kohe eriti maitsema hakanud.
 3. Tulemused tulevad aja jooksul ja midagi ei sünni päevaga, kuigi tahaks.

Heidi (38)

 1. Kõige raskem on olnud tulenevalt minu töö eripärast planeerida lõunasöögi aegasid. Ma ei tea kunagi, kui tuleb midagi plaanivälist ette.
 2. Muutunud on aga palju. Ma ei tahagi enam limonaadi juua nagu tavaliselt ning magusaisu enam praktiliselt pole. Mõnikord võtan natuke tumedat šokolaadi. Ka see on huvitav, sest varem see mulle üldse ei maitsenud ja eelistasin ikka piimašokolaadi.
  Tunnen, et  nüüd mul on ka energia palju rohkem, samuti olen positiivsem, sest tunnen ennast paremini. Mäletan, et varem olin alati peale sööki kuidagi väsinud, enam seda pole. Varem ma hommikust ei söönudki, aga nüüd ei kujuta enam päeva ilma selleta ettegi. Üllatav on ka see, et mu peavalud on kadunud, mis mind aastaid vaevasid.  Varem vajasin valuvaigisteid mitu korda nädalas, kuid viimsel kuul pole neid olnud kordagi vaja.
 3. Seoses Reztart suvise projektiga olen õppinud kui tähtis on see, mida me sisse sööme ja kuidas see mõjutab meie tervist, keha ja käitumist.