See populaarne harjumus viib väga suure tõenäosusega seedehäireni

Teatud olukordi, kus kannatad seedehäirete käes, on võimalik vältida. Selleks tuleb lihtsalt jälgida teatud kuldreegleid.   

Tead seda tunnet, kui oled söönud ära mõne prae või supi ning tunned vastupandamatut soovi toidukord mõne värske puuviljaga lõpetada? Parem oota tunnike ja võta siis see õun või apelsin.   

Nimelt, värske puuvili toidukorra lõpus tekitab väga paljudel inimestel seedehäireid, sest tegemist on kiiresti seeditava toiduga, mis läheb maos seistes pahaks. See tähendab, et puuviljad ei tohiks makku kauaks jääda, kuid kui põhitoidukorra toit (tihti rasva-, valgu- ja tärklise sisaldusega), mida seeditakse kauem, on ees, nii täpselt juhtubki. Kui süüa puuvilju peale sööki, siis puuviljasuhkur hakkab maos käärima, mis tekitabki erinevaid seedehäireid- ja vaegusi, millest kõige tavalisemad on gaasid. 

Tihti tekib seedehäire hoopis sellest, et oleme oma seedesüsteemile pannud liiga suured ootused ehk söönud liiga palju erinevaid asju korraga ning ootame, et ta selle kõigega laitmatult hakkama saaks. Sama on ka liiga suure toidukogusega ning liiga kiiresti söödud toiduga. Kiiresti söömine tähendab, et me ei mälu oma toitu piisavalt peeneks ning meie seedesüsteem peab ekstra pingutama, et toitu seedida ning võib selles väga vabalt ka ebaõnnestuda. Gaasid ja muud seedehäired ongi tihti märk just ebakvaliteetsest seedimisest.