Sügis käes ja suvine väljakutse läbi! Kuidas reztartijatel läks?

Sügis on käes ning see tähendab lisaks ka seda, et on aeg Reztart suvise väljakutse otsad kokku tõmmata.  Täna toome teieni kokkuvõte sellest, kuidas meie väljakutse osalejatel läks.

Monika (35)

Olen väga õnnelik, et sain võimaluse sellest projektist osa võtta. Reztart joogisegu aitas mul kõhu kiiremini täis saada ja seeläbi vähem süüa. Kui mul pole tühja kõhu tunnet, siis ma ka ei söö.

Ka minu toitumisharjumused ja maitse-eelistused on muutunud. Enam pole kodus isegi nisujahu. Kodustest šokolaadidest hakkas kahju ja viisime need mehe töö juurde. Ise enam lihtsalt ei tahtnud. Olen hakanud eelistama ka teistsugust toitu. Eelistan nüüd rohkem taimset, varem sõin väga palju liha.

Kõige enam panin muutust tähele Rootsi kruiisil käies. Ma sõin seal võrreldes varasemaga väga vähe. Tavaliselt sõin seal alati üle ja tundsin ennast hiljem füüsiliselt kehvasti..

Energiatase enne projektiga algust: 7
Energiatase nüüd: 8-9.

Maris (35)

Projekti võtan kokku ühe sõnaga – õnnestus! 

Alguses pidin koguaeg meelde tuletama, et joogipulbrid ja batoonid kodust väljudes kaasa võtaksin, kuid suht kiiresti muutus see harjumuseks ning nüüd on juba spordikotis, käekotis ja autos koguaeg olemas. Automaatselt täiendan oma varusid. Mis muutus? Toidukogused vähenesid, kõht saab kiiremini täis ja magusaisu on vähenenud, mis oligi minu projektis osalemise eesmärk. Ühe tähelepaneku teen, mis võib olla ei ole minu vaates hea asi. Kuna ma tegelen jalgrattaspordiga ning igal nädalal on vähemalt 1 võistlus, siis minu jaoks on korralik toitumine väga oluline. Nagu ma ütlesin, siis minu toidukogused on märkimisväärselt vähenenud, sest kõht saab ruttu täis, mis tähendab seda, et ma ei suuda süüa minu jaoks vajalikku kogust süsivesikuid (mille tarbimine on võistluste ajal väga oluline. Süskarid on ju kütus). Viimaste võistluste eel ma lausa sundisin ennast rohkem sööma. Ehk siis, mina, kui võistlussportlane, ei teeks sellist kuuri võistluste ajal vaid peale võistlusperioodi.  

Energiatase enne projektiga algust: 8 

Energiatase nüüd: 8,5 

Eva (30)

Minu kaal ei vähenenud nii palju kui oleksin tahtnud, kuid energiat sain hästi palju juurde.  Varem jõudsin peale töölt koju ja tundsin, kuidas midagi ei jaksagi enam teha, nüüd seda probleemi pole.
Magusat söön ka nüüd vähem. Vahepeal ei olegi magusaisu. Olen nüüd teadlikum sööja. Mõtlen ikka läbi, mida suhu pistan ja miks. Kindlasti tarbin Reztarti ka  edasipidi.

Tunnen ka, et mu keha on muutunud. Number väiksemad riided lähevad nüüd kenasti selga.

Energiatase enne projektiga algust: 7
Energiatase nüüd: 8,5-9  

Reet (50)

Olen igati võidus, sest need kolm kuud on mu seedimist oluliselt kiirendanud. Mu keha on ka muutunud, kõhu ümber on nüüd pehmemat osa vähem. Tunnen ka ise, et kõht on palju väiksem. 

Energiatasemega on kõik super. Võin kinnitada, et Reztart teeb energiatasemega imesid.

Olen ka mitmeid sõbrannasid inspireerinud Reztart tooteid kasutama. Rõõm on näha ka kuidas kõik projektis osalenud inimesed on särama löönud. Näen, et ma pole ainuke, kellele projekt hästi mõjus.

Energiatase enne projektiga algust: 4
Energiatase nüüd: 8

Anu (55)

See oli minu jaoks maailmapilti avardav projekt. Sain aru, kui palju sõltub sellest, mida endale suhu pistan.

Minu toitumisharjumused on päris palju muutunud. Ma ei ole dieedipidaja tüüpi, usun, et selleks, et üleliigseid kilosid kaotada, tuleb valida elustiil, mida suudad hoida. Selles osas mulle Reztart tooted meeldivad, et need ei eelda, et ma sööksin ekstreemselt vähe vms. Nüüd olengi hakanud rohkem vaatama, et mida söön ega vitsuta niisama ajaviiteks.

Magusaisu on ka miinimumini jõudnud. See on väga tore!

Energiatase enne projektiga algust:
Energiatase nüüd: 8- 9

Karin  (51)

Tarvitasin ka enne suvist projekti Reztart tooteid ning nüüd, olen veelgi rohkem veendunud, et tegemist on mulle kasulike toodetega.  Kuna aga olen suurte  elumuutuste tõttu emotsionaalselt sellel aastal olnud kehvas olukorras, siis on minu kehakaal jäänud samaks. Ka väsimust on omajagu, kuid usun, et ilma Reztart toodeteta oleks minu seis veelgi kehvem.

Kindlasti jään Reztart tooteid tarbima ka edaspidi.

Energiatase enne projektiga algust: 4
Energiatase nüüd: 5

Heidi (38)

See oli imeline projekt. See tõesti muutis minu ja mu lapse toitumist. Magusaisu on mul ära kadunud. Isegi nii, et mõtlen, kes neid limonaade üldse suudab juua. Need on ju nii imalad. Varem jõin neid päevas aga liitrite kaupa.

Varasemalt valutas mul sagedasti ka pea. Nüüd on peavalud kadunud ja Paracetamol hoopis kuskil kapi põhjas mitte enam igaks juhuks käekotis või taskus.

Väga meeldib ka see, kuidas mul on energiat ja jaksu kõige huvipakkuvaga tegeleda. Enam ei ole seda, et tulen peale tööd koju ja olen väsinud. Ma ei mäleta, et oleksin kunagi varem nii energiline olnud.

Üleliigsetest kilodest olen märkamatult kaotanud kolm kilo ning näen, et mu keha on saavutanud senisest nii palju parema vormi.

Energiatase enne projektiga algust: 4
Energiatase nüüd: 9,9- 10.

Toitumisnõustaja Teele Teder:

Rõõm on näha, kuidas kolmekuuline projekt võib inimeste elustiili ja enesetunnet nii palju muuta. Tore, et väljakutse on väga paljude projektis osalenute maitse-eelistusi muutnud.  Lausa nii, et need, kes varem tahtsid koguaeg magusat süüa, ei soovi nüüd enam üldse. See on ka loogiline, sest meie isusid mõjutavad suuresti ka meie kõhubakterid. Varasemalt olid suure tõenäosusega nende inimeste mikrobioomis ülekaalus need bakterid, kes sõid toiduks magusat ja rafineeritud tooteid ning nõudsid seda pidevalt juurde. Nende soovid jäid peale, sest neid oli mikrobioomis rohkem. Nüüd aga oleme kolm kuud kiudainetega, mida Reztart tooted sisaldavad, toitunud meile häid baktereid ning nüüd jääb isude mõttes nende hääl peale. Nad soovivad nüüd tervislikku, kiudainerikkast toitu.