Fred Müürsepp- mees, kes elab unistuste elu!

Miks meeste tervena elatud aastad ja eluiga on palju väiksemad kui naistel? Kuidas elada tervemalt ja parema kvaliteediga? Kuidas pürgida oma unistuste suunas? Sellest ja paljust muust rääkisime meestekuul Reztart brändisaadiku ja ettevõtja Fred Müürsepaga (30).

Fredi tänane elu mõjub paljudele inspireerivalt ning ta kuuleb sageli lauset „tahaksin ka elada nii nagu sina“. Ta tunnistab ka ise, et elab tõepoolest oma unistuste elu ning on tänases hetkes õnnelik. Pole just tavapärane väljaütlemine Eesti mehe kohta. „Ma olen tänulik inimeste eest, kes mu elus on, oskan nautida ka väikseid asju ning enamjaolt mõtlen ikka sellele, mis mul on, mitte sellele, mida mul veel pole.“  Fred on ettevõtja, tema käest saab osta veespordivarustust, lisaks korraldab ta inimestele matku. Näiteks augustikuus sai temaga koos käia öisel matkal tähesadu nautimas. Samas saab Frediga minna ka hommikusele rabamatkale. Ka tühja kõhu pärast ei pea muret tundma, sest viimasel korral küpsetas ta kaasa kolme juustu koogi ning tegi ise veel passioni-mündi limonaadi ka. „Panin igale ühele karbi sisse nautimiseks,“ ütleb ta. Tema tegevustega saab kursis olla veebilehe www.veele.ee kaudu.

„Tahan teha inimesed õnnelikuks. Kui lähme näiteks päikesetõusu matkale rabasse, siis see on paljude inimeste jaoks mugavustsoonist väljas ja ma näen nende vahetuid emotsioone. Nad tulevad oma rutiinsest elust välja ning elavad hetkes. Naudin väga, et saan neid panna kogema midagi ägedat ja pakkuda neile emotsioone, mis teevad nad õnnelikuks,“ ütleb ta.

Unistan alati edasi

Fred teab hästi mis tunne on elada mugavustsoonis, mitte midagi muuta ning olla selle kõige juures rahulolematu.  Ühel hetkel sellest talle aitas. Ta tuli ära palgatöölt ning hakkas nn püüdma oma unistusi. „Mõistsin, et nii kaua kui ma käin tööl, aitan täita kellegi teise unistust ning minu omad jäävad tahaplaanile. Ma ei tahtnud, et ühel hetkel olen sellise eluga nii rahul, et loobun oma unistustest.“ Täna ütleb Fred, et ta küll elab oma unistuste elu ja on hetkes õnnelik, kuid ta ei jää paigale. „Unistan alati edasi ja veel suuremalt kui enne.“

Selleks, et elada rahuldust pakkuvamat elu ei pea muidugi Fredi sõnul alati töölt ära tulema. „Kui töö pakub rahuldust või ongi seotud sinu unistusega on suurepärane.“ Fredil on seoses tööandja kirumisega ka huvitav mõttekäik. „Kui sa käid ringi ja räägid, kuidas su ülemus on ilge tropp, kuidas sa pead liiga palju tööd tegema,  sulle ei maksta piisavalt palka ning sind ei väärtustata, siis sorry, aga tegelikult sa oled ise ilge tropp, sest sina oled see, kes ei väärtusta ennast, kes on nõus väikse raha eest nii palju tööd ja pikki päevi tegema. Sa ei saa kelleltki teiselt oodata, et keegi tuleks ja teeks su elu korda. Su ülemus ei tule ühel heal päeval ega ütle sulle, et „kuule, ma vaatan, et sa oled ikka üks äge vend, ma panen su palgale paar tuhat eurot juurde“. Võibolla kuskil imelikuks maailmas see võib nii minna, aga üldiselt selliseid asju ei juhtu.“

Oma elu eest vastutuse võtmine ongi Fredi jaoks võtmesõna, sest sellest saavad alguse suured ja ägedad muutused. „Kui tunned rahulolematust, siis mõtle välja, millist elu sa endale tahad. Millest sa unistad ja hakka selles suunas liikuma,“ soovitab Fred. Väga lihtne, aga paljud ütleksid selle peale, et aega pole. Ka selle peale on Fredil soovitus olemas. „Hakka oma elust välja lülitama või vähemalt suurel määral vähendama selliseid asju nagu teleka vaatamine ja sotsiaalmeedias scrollimine. Need on suured ajaröövlid. Kui lähed diivanil pikutamise asemel trenni, siis saad sealt kohe positiivse laengu ja pikema aja peale võid saada ka keha, millest oled unistanud.“

Laisast-minast võitu saamine

Elu muutmine on lihtne, tuleb vaid mugavustsoonist loobuda. „Mu peas on ka sageli mõtted, et ei viitsi ühte või teist asja teha, aga siis ma saan aru, et minus räägib see laisk-mina ja tean, et temast on vaja võitu saada. Astu enda mugavale minale vastu. Anna endale see võimalus.“

Selleks, et meeste tervelt elatud aastad saaks naiste omale järgi jõuda, on kindlasti Fredi sõnul vaja tegeleda ka oma emotsioonide ja tunnetega. „Kuulen sageli, kuidas mehed räägivad poliitikast ja lähevad sellest nii põlema. Parem oleks aga mitte nii sisse minna sellesse, sest lõppkokkuvõttes kannatab sellest su enda elu,“ ütleb ta ning tunnistab, et ka tema vaatab aega ajalt Riigikogu infotundi, kuid ei võta seda kõike liiga tõsiselt. „See lihtsalt kahjustaks mu enda elu.“ 

Põhjus, miks naised elavad kauem ja tervemalt võib peituda ka selles, et nemad julgevad oma tundeid ja emotsioone jagada. „Kui nad on kurvad või neid vaevab miski, siis nad räägivad sellest. Mehed sageli vestlevad sõpruskonnas tühjast-tähjast ega julge avada ennast.“ Fred otsustas ühel hetkel aga seda teha. „Mõtlesin, et see võibki minna kahte moodi. Kas mu sõbrad tulevad sellega kaasa või siis vaatavad, et ma olen imelik ega tule. Võtsin selle riski ning avasin ennast. Rääkisin neile, mis mulle muret teeb ning mis mind kurvaks muudab. Mu sõbrad tulid sellega kaasa ning rääkisid, et ka neid vaevavad samasugused teemad. Peale seda vestlust suurenes meie omavaheline side veelgi,“ selgitab Fred ning soovitab teha sama ka teistel meestel. „Oluline on oma emotsioone ja tundeid mitte karta. Leia inimene või inimesed, kellele oma sisemaailma jagada.“ Fred ütleb, et ta julgeb ka nutta kui vaja. „Võin nutta nii rõõmust kui kurbusest. Need on minu tunded ja ma ei häbene neid. Me ei pea olema nn tuimad tükid ning see ütlus, et ainult tüdrukud nutavad ei ole täna enam kindlasti pädev.“

Aeg iseendale

Kuigi sõbrad on ägedad, on Fredi jaoks oluline veeta aega ka iseendaga. „Üksi olemist ega vaikust ei tohiks karta. Nendel hetkedel oled iseendaga kõige paremas ühenduses,“ selgitab ta. Näiteks naudib ta väga just hommikust jalutuskäiku oma koera Joeyga. „Käin temaga pikkadel jalutuskäikudel metsas ja mere ääres ning tunnen, kuidas peas on selgus. Eriti sellel ajal ei mõtlegi millegi peale. Lihtsalt ongi mõnus olla ja naudin seda. See on nagu minu meditatsioon.“

Paljude meestel lühendab tervelt elatud aastaid liigne alkoholi tarbimine. Ka Fred on olnud oma elus sellises etapis, kus alkoholi tarbimine oli üsna sage tegevus. „Töötasin kunagi baaris, kus mu töö oligi teisi inimesi täis joota, aga ühel hetkel sai sellest kõigest kõrini,“ tunnistab ta ning lisab, et sellele järgnes nelja aastane alkoholivaba periood, mis õpetas talle, et ka nii on võimalik. Ka paljud sõbrad said sellest inspiratsiooni ning nüüd ei tähenda enam nende sõpruskonnas pidu automaatselt alkoholi tarbimist. „Õppisin sellest perioodist, et kainena saan ma palju rohkem kõikidest tähtsatest sündmustest osa. Olen rohkem kohal nii sünnipäevadel kui muudel pidustustel.“

Fredist õhkub enesekindlust ja usaldust elu vastu. Kuidas ka sinna punkti jõuda? „Eelkõige tuleb ennast aktsepteerida ja mõelda, et oled väärtuslik,“ ütleb ta.