Neli põhimõtet, kuidas kodustada tervislik eluviis

Kas kuulud ka nende inimeste hulka, kes juba pikemat aega soovib, et elustiil oleks tervislikum ning pole oma praeguste harjumustega rahul? Pole hullu, sest Reztart toitumisnõustaja Teele Teder jagab nippe, kuidas saavutada tervislik eluviis, mis viib püsivate tulemusteni.

80:20 printsiip toob edu

Tervisliku toitumise osas ei tasu endaga olla liiga karm, samas ka liigne leebus ei tule kasuks. Edukad on need, kes pole äärmustes ning on leidnud kuldse kesktee oma isude ja vajaduste vahel.  Kõige lihtsam on selline tasakaal leida „80:20 printsiipi“ järgides ehk toitu 80% ajast nii nagu su keha vajab, kuid jäta endale 20% mänguruumiks. Praktikas töötab näiteks hästi see, kui teed ühe päeva sellise, kus toitud reeglite vabalt. Kui see tundub midagi sellist, millest nn maha tulla on raske, siis tee reeglite vaba toitumist näiteks mõned tunnid. Näiteks, et  laupäeval kella kahest neljani söön nagu mul oleks sünnipäev. Lisaks sellele, et saad lubada endale toite, mida väga soovid, aitab see ka nädala sees paremini endale tehtud reeglitest kinni hoida, sest isude tekkimisel juba tead, et saad seda endale näiteks laupäeval lubada.

Ära vali kohe kõige raskemat

 Tihti valitakse oma toidureeglid raskusastme ning lubatud tulemuste järgi. Ära vali kohe kõige raskemat teed, kui on olemas lihtsamaid ja tervislikumaid mooduseid, kuidas üleliigseid kilosid langetada ja saavutada püsivaid tulemusi. Loogiliselt võttes peaks ju liikuma kergelt variandilt raskemale mitte valima kohe kõige keerulisemat. Dieedid, kus tuleb loobuda mõnest makrotoitainest (süsivesikud, valgud, rasvad) või tuua päevane kaloraaž miinimumini, ei ole jätkusuutlikud ega tervislikud, ammugi mitte lihtsad.

Unusta käsud ja keelud

Ära ela käskude ja keeldude maailmas, vaid tee kõike iseenda jaoks. Küsimused „kas seda võib süüa“ või, et „kas seda siis tohib“ viivad sind stressi ja see tähendab vaid üht –  seedeprotsess ja ainevahetus pole enam keha jaoks number üks ülesanne. Tema jaoks on hoopis tähtsam olla pidevalt valmis võitlema või ära jooksma ehk teisisõnu, su keha on koguaeg pinges.

Tulemused saabuvad järjepidevusega

Tervislik kehakaal saabub järjepidevate harjumustega. Kui käid kahe kuu jooksul kaks korda trennis, siis see on parem kui mitte midagi, aga see ei anna tulemusi. Kui oled kaloraaži mõttes kahel päeval kerges defitsiidis või sööd lõpuks päeva jooksul piisavalt kiudained, siis ka see ei anna veel jäädavaid tulemusi. Tulemused saabuvad järjepidevusega. See on nii ka Reztart toodetega. Seepärast soovitan sul teha püsitellimus. Reztart püsitellimusega võidad alati, sest nii on meie tooted sulle  alati kõige parema hinnaga. Lisaks saad alati tasuta transpordi ning soovi korral võid alati ilma lisakuludeta püsitellimuse ka tühistada.  Kui tellid nüüd, siis saad esimese tellimusega kaasa TASUTA Reztart šeikeri! Püsitellimuse kohta saad lähemalt lugeda siit ja püsitellimuse saad vormistada meie e-poes valides endale sobiva toote.